Back to top
Share

Röportaj

 

Özbucak Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Cemal ÖZBUCAK, Partner Firmamız Remax Joker  Danışmanı Nilüfer YILMAZ ile yaptığı röportajdan bir kesit

 

  • Firmanız ne zaman ve nasıl kuruldu ?

 29 yıllık geçmişi olan ,gayrimenkul ile başlayıp ,taşaronluk ve  müteahhitlik ile devam eden aile şirketimiz  Özbucak İnşaat Şirketi olarak değişen dünyayı takip eden ,yenilikçi ve güvenli evler inşa etmeye devam ediyoruz.

  • Öncelikleriniz ve ilkeleriniz neler ?

En önemli ilkem ve önceliğim dürüstlüktür. Sözünün eri ve güvenilir olmak önemli bir erdemdir.  Ayrıca iş hayatında daima araştırmacı ve kendinizi geliştiren bir yapınız olmalı.

  • En büyük idealiniz nedir ?

En büyük idealim ülkem için daha fazla istihdam sağlayabilmek, içinde güvenle oturulan evler bırakmaktır. Bununla beraber çocuklarıma iyi eğitim verip ileride başarılı kişiler olmalarını görmekte her baba gibi benim için de çok önemli bir idealdir.

  • Rekabet sizce ne ifade ediyor?

Rekabet başarıyı ve daha fazla gelişmeyi ifade ediyor. Rekabet içerisinde olamayan kişi ve kurumlar gelişmeyi ve büyümeyi asla istedikleri seviyeye getirmezler. Rekabet iş dünyasının olmazsa olmazıdır.

  • Dempoint Göztepe ile ilgili biraz bilgi alabilir miyiz ?

Göztepe Projemiz o bölgede çok az tercih edilen ancak bizim ısrarla daha güvenli olmasını sağlayacağımız kazıklı sistem ile yapıldı.Temeline tam 368 adet kazık çakıldı ,deprem riskini en aza indiren bu sisteme devam edeceğiz.2 bloktan oluşan butik sitemizin teslim tarihini A Blok için Kasım 2022 , B Blok için ise Temmuz 2022 olarak planladık ama diğer projelerimizde olduğu gibi daha öncesinde de teslim edebiliriz , şimdiden alıcılara hayırlı olsun.

  • Bir de Dempoint Şile Projeniz gündemde bu aralar ?

Müteaahitlik hem zor hem de çok zevkli bir iş:) Daha biri bitmeden acaba şimdi ne yapsam diye düşünmeye başlıyorsunuz , tüm ekip toplanıp karar veriyoruz .Biz de ekip olarak villa projesine karar kıldık ve Şile’nin en güzel noktalarından biri olan İmrenli Köyünde 10 tane villa yapımı için start verdik.

  • Peki alıcılar size neden güvensin?

Topraktan satış yapmak alıcı için her ne kadar tasarruflu gibi gelse de piyasa koşulları sebebiyle inşaatı tamamlayamayan,insanları sokakta evsiz bırakan müteahhitler sebebiyle , alıcılar bu riske girmek istemiyorlar o sebeple biz Özbucak şirketi olarak daha temeli atıldığında dairelerimizin tapularını tek tek çıkarıp alan kişiye derhal satış yapıyoruz.O sebeple daha Ağustos 2021 de harfiyatına başladığımız 53 dairelik  Göztepe projesinde son 11 dairemiz kalmıştır.